Harry Potter Camp 2018

V roce 2018 se uskutečnil letní tábor v pohoří Jizerských hor pod vedením Báradavického profesorského sboru. Báradavický express zavezl děti na Benecko do hotelu Bára, kde na ně čekala škola čar a jazyka anglického.

Kouzelnický svět provázel děti celotáborovou hrou o Školní pohár, všemi prázdninovými aktivitami, hrami, soutěžemi, ale také výukou angličtiny. Cizímu jazyku patřila tradičně dopoledne, ve kterých jsme pilovali angličtinu pomocí her, zpěvu a dramatiky. Nicméně i při snídani a odpoledních hrách nechyběl poctivý trénink anglické konverzace a písničky z dopolední výuky se nesly celým dnem.

V průběhu odpoledne plnily děti v týmech kouzelnické úkoly, samy si vyrobily košťata a hůlky, postavily koleje, do kterých je rozřadil Moudrý klobouk, zahrály si Famfrpál, Člověče nezlob se s živými figurkami, naučily se kouzelné formule, zúčastnily se hodiny lektvarů nebo uspořádaly výlet za nákupy do Prasinek.

Nemohl chybět ani celodenní výlet. Mladší děti se vydaly na farmu Hucul, zatímco ty starší vyrazily do Špindlerova Mlýna. Noční bojová hra potvrdila statečnost všech táborníků a večery doplnily bohatý denní program také o diskotéku, ohniště, opékání špekáčků a zpěv s kytarou.

A co nutno dodat, po celý letní tábor Harryho Pottera žádnému mladému kouzelníkovi nechyběla skvělá magická nálada, nadšení do spolupráce a vzájemné podpory a především chuť na zábavu a hry.

Těšíme se již na příští ročník letního tábora s angličtinou!